joi, iunie 25, 2026
30 C
Constanța

Șofer de 20 de ani surprins cu 151 km/h pe bulevardul 1 Mai în Constanța

Surse

Un tânăr șofer de 20 de ani a fost surprins circulând cu 151 km/h pe bulevardul 1 Mai din Constanța, deși limita legală de viteză în acea zonă este de 50 km/h. Incidentul s-a petrecut în noaptea de 5 august, în jurul orei 1:00, și a fost sesizat de polițiștii rutieri din cadrul Serviciului Municipal de Siguranță Rutieră.

Din cauza nerespectării flagrante a regulilor de circulație, șoferul a primit o sancțiune contravențională și i-a fost suspendat permisul de conducere pentru 120 de zile. Inspectoratul de Poliție Județean Constanța a reiterat importanța respectării limitelor de viteză pentru siguranța tuturor participanților la trafic.

Acest caz evidențiază pericolele la care se expun atât șoferii, cât și ceilalți participanți la trafic în urma unor astfel de comportamente iresponsabile. Poliția continuă să efectueze controale riguroase pentru a preveni incidente similare în viitor, subliniind că siguranța rutieră este prioritară.

Reamintirea regulilor de circulație și respectarea lor pot preveni tragedii și mări siguranța pe drumurile din Constanța și nu numai.

Hot this week

Container sosit din SUA, descoperit cu ALCOOL nedeclarat în Portul Constanța Sud-Agigea

Un container sosit din Statele Unite ale Americii a...

Consultări la Cotroceni și negocieri pentru formarea unui nou guvern: se conturează un GUVERN MINORITAR

După prăbușirea Guvernului Veștea, președintele Nicușor Dan a demarat...

Topics

Related Articles

Popular Categories